GEKONsport - Imrich Pástor!

70 ročník Devín - Bratislava vo farbách GEKONsportu v podaní Imricha Pástora

Ako sme sľúbili prinášame Vám rozhovor s Imrichom Pástorom aj po 70.ročníku Devín-Bratislava.Jeho pohľad a zhodnotenie výkonu.

Online registrácia na ŽIARSKY MESTSKÝ POLMARATÓN

Ako by si zhodnotil svoj výkon na tohtoročnom 70. ročníku Národného behu Devín – Bratislava?

Bol to pre mňa výnimočný ročník. Po celý čas som bežal vo veľmi vyrovnanej päťčlennej skupine, v ktorej každý z nás mal rovnakú šancu umiestniť sa v prvej trojke. Kľúčovým bol však posledný kilometer, kde sa rozhodlo o celkovom poradí. Nakoniec sa mi nepodarilo vybojovať si miesto medzi tromi najlepšími a celkovo som skončil piaty. V kategórií som sa umiestil na prvom mieste. S výsledkom som spokojný, aj keď som dúfal, že sa mi podarí, umiestniť sa v prvej trojke, no bohužiaľ niekedy veci nedopadnú tak, ako si ich naplánujeme.

Ako sa ti behalo?

Behalo sa mi príjemne.  Po dlhom čase som nemal počas behu žiadnu krízu, len som cítil, že mám trošku ťažké nohy, keďže som ešte ráno pred pretekmi musel nečakane absolvovať 40 minútový beh, ktorého cieľom bolo prevzatie štartovného čísla. Musím sa priznať, že som bol z toho troška nervózny (úsmev). Čo sa týka trate, tak tá mi ubiehala naozaj rýchlo, jediné čo hralo proti nám, bol nie veľmi príjemný protivietor. Diváci boli tiež úžasní, povzbudzovali nás, a to nám dodávalo veľa energie.

Mal si pred pretekmi stres? Mávaš ešte stále trému, alebo je to pre teba už bežná záležitosť?

Môžem povedať, že nervozita nie je už taká, ako bývala pred desiatimi rokmi, no samozrejme stále tam je. Nikdy sa nezaujímam o štartovnú listinu, vždy som pripravený nato, že tam budú najlepší z najlepších, a sústredím sa najmä na seba, a tak nemám dôvod byť v strese.

Na ktorých pretekoch sa chystáš najbližšie zúčastniť a čo od nich očakávaš?

O dva týždne sa koná v Kysuckom Novom Meste beh na 10 km, na ktorý sa veľmi teším. Kysucká desiatka patrí medzi preteky, ktoré vynechám naozaj len vtedy, ak mám na to veľmi vážny dôvod. Tieto preteky patria medzi moje obľúbené. Organizácia je super a za veľké pozitívum považujem aj fakt, že táto trať je certifikovaná, čo znamená, že je presným zrkadlom mojej výkonnosti. A čo od týchto pretekov očakávam? Podať čo najlepší výkon a dať zo seba všetko.

zdroj: BIN RUN